Larp w Dzielnicy – Węglin

W 2017 roku w Lublinie dzieje się naprawdę dużo. Nasza Fundacja również chce dołączyć do obchodów Wielkiego Jubileuszu Lublina, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka różnorodnych inicjatyw kulturalnych. Najnowszym naszym przedsięwzięciem jest projekt „Larp w Dzielnicy„. To przedsięwzięcie zrealizujemy w dwóch dzielnicach Lublina: na Węglinie i na Bronowicach. W ramach tego projektu przygotujemy dla Was łącznie 5 gier, dwie na Bronowicach, 3 na Węglinie. Wszystkie larpy będą dotyczyły Lublina, a dokładniej jego historii. Gracze wcielą się w wybitne jednostki powiązane z Lublinem i wspólnie zadecydują o przyszłości miasta i całego regionu. Podczas poszczególnych gier gracze będą mogli wcielić się w np. Juliusza Osterwę, Karola Rudolfa Vettera, Macieja z Opatowca czy Teodora Franciszka Gruell-Gretza.

Jeśli interesują Was larpy i historia Lublina, koniecznie odwiedzajcie naszą stronę. O kolejnych grach będziemy informować na bieżąco. Pierwszy larp natomiast odbędzie się już w czerwcu!

Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin, w ramach Programu „Dzielnice Kultury” jako element programu obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich”.