Board Mania Kids

plakat A2_zima w miescie_2017_wersja1

Jeśli szukacie atrakcyjnego sposobu na spędzenie ferii, mamy dla Was super wiadomość. W terminie 14 – 29 stycznia 2017 r. organizujemy bezpłatny event dla mieszkańców Lublina i wszystkich osób zainteresowanych planszówkami. Podczas zimowych ferii chcielibyśmy zaprosić Was na wydarzenie BOARD MANIA KIDS, które odbędzie się w Oratorium w Centrum Kultury w Lublinie. Organizowany przez nas cykl spotkań jest oficjalną częścią akcji Zima w Mieście i jest współfinansowany przez Miasto Lublin. Zapraszamy codzienne w godz. 10:00 – 18:00 do Centrum Kultury!

Na Board Manię Kids zapraszamy przede wszystkim rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat. Właśnie dla tej grupy wiekowej będziemy mieli przygotowane specjalne gry planszowe, a także konkursy z nagrodami, gry i zabawy animacyjne, a także różnorodny sprzęt animacyjny – np. klocki, tunele, namioty, kolorowanki etc. Jesteśmy przekonani, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie!

Podczas Board Manii Kids będzie funkcjonowała wypożyczalnia gier planszowych. W naszej bibliotece znajdziecie blisko 100 gier. Oprócz tego na miejscu będzie na stale co najmniej jeden instruktor-animator, który wytłumaczy Wam dany tytuł i pomoże w wyborze najciekawszych tytułów. W organizacji strefy rodzinnej na pomogą nam CONRAD24.pl i FELIPPE, które dostarczą kolejnych atrakcji.

Nasza inicjatywa jest bezpłatna dla uczestników dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz Centrum Kultury w Lublinie. Warto też dodać, że Board Mania Kids odbywa się w tym samym terminie co Board Mania i jest oficjalną, ale niezależną częścią tego festiwalu.

logo_miastoinspiracji

BOARD MANIA W CENTRUM KULTURYckcpz

  • 14-15 stycznia 2017 – weekend inauguracyjny
  • 16-19 stycznia 2017 – games room z wypożyczalnią gier planszowych
  • 20-22 stycznia 2017 – Analogowe Granie
  • 23-27 stycznia 2017 – games room z wypożyczalnią gier planszowych
  • 28-29 stycznia 2017 – weekend turniejowy

Gry planszowe na dobre zadomowiły się w zabytkowych murach Centrum Kultury w Lublinie. To już czwarta edycja festiwalu Board Mania, który stał się jedną z flagowych atrakcji placówki. Od ostatniej edycji imprezy powiększyło się zarówno grono uczestniczących w konwencie wydawców, jak i atrakcji związanych z grami bez prądu. Tym razem działamy na dwóch poziomach budynku przy ul. Peowiaków. W podziemiach będzie można korzystać z wypożyczalni, zaopatrzonej przez współpracujące wydawnictwa w kilkaset gier – zarówno najnowszych, jak i klasycznych. Grać można codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Festiwal gier planszowych Board Mania jest częścią projektu Centralny Plac Zabaw – inicjatywy Centrum Kultury w Lublinie. Więcej o tegorocznej edycji BM możecie przeczytać tutaj.