Arena Gier


Aktualizacja strony po imprezie. 

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej inicjatywie. Było fantastycznie! Odwiedziło nas łącznie 1243 uczestników. Jak na pierwszą edycję imprezy, to naprawdę świetny wynik. Za rok postaramy się zorganizować „Arenę” jeszcze lepiej! A póki co zapraszamy do obejrzenia oficjalnej fotorelacji z imprezy. Znajdziecie ją na naszym Facebooku. Wystarczy, że klikniecie tutaj.


„Arena Gier” to konwent gier planszowych, który odbędzie się na terenie strefy konferencyjnej na stadionie Arena Lublin. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym evencie. Spotkanie odbędzie się 17-18 marca 2017 roku w godz. 12:00 – 20:00. Nasze przedsięwzięcie jest w pełni darmowe – nie musisz płacić za wstęp ani za wypożyczalnie gier. Po prostu przyjdź i graj razem z nami!

Kto może przyjść?

Na „Arenę Gier” może przyjść dosłownie każdy. Wystarczy, że masz chęć poznać gry planszowe, a także inne osoby, które interesują się planszówkami. Serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku, wyznania i narodowości. Gry bez prądu to idealny sposób na relaks i miłe spędzenie wolnego czasu. Jeśli jeszcze nie interesujesz się grami planszowymi, sprawdź i oceń, czy tobie również spodoba się ta rozrywka!

Jeśli nie wiesz jak dojechać na Arenę Gier, sprawdź stronę: Arena Gier – jak dojechać. Ona powinna pomóc!

Szczególnie mocno zapraszamy uczniów lubelskich szkół. Zachęcamy Was do przyjścia na „Arenę Gier” w ramach wycieczki na Dzień Wiosny! Specjalnie dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy specjalne atrakcje oraz konkursy. Jeśli szukacie oryginalnego i fajnego miejsca na spędzenie czasu poza szkołą, to „Arena Gier” jest zdecydowanie dla Was! Więcej informacji znajdziecie tutaj: Arena Gier – informacja dla szkół.

W co będzie można zagrać?

Podczas konwentu będzie czynna wypożyczalnia gier planszowych, w której znajdzie się blisko 400 gier. W naszych zasobach znajdziecie obok absolutnej klasyki i szlagierów gier planszowych, nowości i tytuły mniej znane. Same zaś gry podzielimy na dwie kategorie: „Dobre na początek” oraz „Jeśli w ciągu 5 sekund wymienisz z pamięci 5 tytułów gier planszowych, damy Ci coś odpowiedniego”. Podział ten będzie pomocy i Wam i nam, bo pozwoli określić gry, które możemy Wam zaproponować. Listę dostępnych gier znajdziecie tutaj.

Gry z powyższej listy, to nie jedyne tytuły, którymi będziemy dysponowali podczas „Areny Gier”. Kolejnych kilkadziesiąt albo nawet kilkaset gier przywiozą ze sobą wystawcy. Listę wystawców, czyli przede wszystkim wydawców oraz sklepów z grami planszowymi, znajdziecie poniżej.

Spis atrakcji „Areny Gier”

Główną atrakcją „Areny Gier” będą gry planszowe, jednak planujemy przygotować dla Was też kilka innych aktywności, które zainteresują (mamy taką nadzieję) wiele osób. Wśród tych planów mamy:

  • prototyp gry o Lublina na 700-lecie miasta
  • spotkania z wydawcami i autorami gier, turnieje i pokazy
  • escape room przygotowany przez ekipę Archiwum Kryminalnego oraz Let Me Out Lublin, najwyżej ocenianych escape roomów w Lublinie
  • larpa przygotowanego przez ekipę LubLarp
  • kącik animacyjny dla dzieci

Spis punktów programu znajdziecie w tym miejscu: Arena Gier – program konwentu.

Lista Partnerów, Patronów i Instytucji Wspierających

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700 – lecia miasta w 2017 roku