Akademia Przedszkolaka. Wielcy Odkrywcy

Akademia Przedszkolaka. Wielcy odkrywcy to kontynuacja zadania publicznego Akademia Przedszkolaka. 1000 i 1 sposobów na zabawę i edukację, którą współrealizowaliśmy z Fundacją Ruchu Solidarności Rodzin w 2015 w przedszkolu Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie przy ul. Sławinkowskiej 50. Projekt jest realizowany w ramach konkursu Dzielnice Kultury.

Obecny projekt ma zapewnić atrakcyjne formy kontaktu z kulturą, zabawy, spędzania czasu oraz edukacji podczas zajęć w placówce. Podczas realizacji projektu prowadzimy szereg eksperymentów, najróżniejsze warsztaty, np. z tańca i zabaw ruchowych, które przedszkolaki odkryją. Wszystkie zajęcia mamy podzielone na 5 modułów:

1. Nowy smak
2. Nowy zapach
3. Nowy dźwięk
4. Nowy dotyk
5. Eksperymenty fizyczno-chemiczne

Realizując zadanie publiczne kładziemy nacisk na zachęcenie przedszkolaków do angażowania się w proponowane przez nas zajęcia. Dzięki temu stworzymy sposobność do nabycia nowych umiejętności i zdolności, których podczas tradycyjnych zajęć w przedszkolu nie da się, albo jest to bardzo trudne, nabyć. Celem projektu będzie budowanie systemu wartości, kształtowanie odporności emocjonalnej, rozwijanie umiejętności społecznych, a także troska o sprawność fizyczną. Chcemy, aby beneficjenci stali się tzw. Wielkimi odkrywcami i poznawali świat wokół siebie wszystkimi zmysłami, zdobywali nowe doświadczenia i budowali jeszcze bardziej złożone obrazy otaczającego ich świata.

13244027_968878586558973_2898122157420033167_o

Akademia Przedszkolaka. Wielcy odkrywcy ma być uzupełnieniem zajęć podstawowych. W projekcie uwzględniamy podstawę programową dla przedszkoli. Będziemy ją rozwijać dzięki grom, zabawom i warsztatom, które będziemy realizowali w trakcie projektu. Szczególnie mocno będziemy przykładać się do zajęć związanych z procesem socjalizacji dzieci – uwydatnimy poczucie przynależności społecznej i narodowej. Pozwolimy im również wykazać się zdolnościami manualnymi, aby ich rozwój motoryczny szedł równolegle do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego.

Wszystkie działania w ramach Akademii Przedszkolaka. Wielcy odkrywcy można umieścić w szerokim nurcie edukacji poza formalnej. Dzięki metodom stosowanym w ramach tych działań, beneficjenci projektu będą mieli okazję i możliwość nabycia zupełnie nowych umiejętności, a także doświadczyć najróżniejszych form edukacji. Nauczą się jak wykorzystywać gry, zabawy, komiksy czy książki do edukacji. Będziemy wspierać ich kreatywność i nieszablonowe myślenie.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Urzad_Miasta_Lublin_maly